
ASUS Zenbook A16 OLED Copilot+ PC UX3607QA-SH013W Azerty
bij 3 winkels, goedkoopst bij Vanden Borre
De Black Friday-prijs voor de ASUS CHROMEBOOK (CX1405CTA-S60877) 64 GB is € 269 bij Vanden Borre. Komt er een winkel bij, dan zie je hier de vergelijking.
Nu €269,00. Laat je adres achter en we mailen je zodra de prijs onder jouw bedrag zakt.
Je krijgt eerst een mail om te bevestigen — pas daarna staat de alert aan. Daarna hoogstens één bericht per week, en in elke mail staat een afmeldlink. Vink je de nieuwsbrief niet aan, dan gebruiken we je adres uitsluitend voor dit ene product. De nieuwsbrief is een aparte inschrijving die je los kan opzeggen.
Onze eigen metingen sinds 16 augustus 2026. De laagste prijs die wij in die periode zagen: €229,00.
Wijs een dag aan voor de cijfers, of sleep over de grafiek om in te zoomen.
Vandaag €269,00, dat is €40,00 boven de laagste prijs die wij ooit gemeten hebben.
| Maand | Laagste | Gemiddeld | Hoogste |
|---|---|---|---|
| augustus 2026 | € 229,00 | € 229,00 | € 229,00 |
| september 2026 | € 229,00 | € 229,00 | € 229,00 |
| oktober 2026 | € 269,00 | € 269,00 | € 269,00 |
| november 2026 | € 269,00 | € 269,00 | € 269,00 |
De ASUS Chromebook CX1405CTA-S60877 is een eenvoudige laptop voor wie vooral surft, mailt en online documenten bewerkt. Het Full HD-scherm met antireflectielaag, het Belgische AZERTY-toetsenbord en het gewicht van 1,39 kg maken hem praktisch voor thuis en onderweg. Ons oordeel: een logische keuze voor lichte dagelijkse taken, zolang je voldoende hebt aan ChromeOS, 4 GB werkgeheugen en 64 GB opslag.
Ideaal voor
Het 14-inch Full HD-scherm en het Belgische AZERTY-toetsenbord zijn de praktischste troeven. De resolutie van 1920 x 1080 pixels geeft tekst en video's scherp weer, terwijl de antireflectielaag storende weerspiegelingen beperkt.
Met 1,39 kg neem je hem vlot mee. Via HDMI of USB-C met DisplayPort-ondersteuning sluit je een extern scherm aan. De camera heeft een privacysluiter.
Deze Chromebook past bij lichte taken, niet bij zwaar multitasken of een grote lokale bestandenverzameling. De Intel N50-processor heeft twee kernen en het werkgeheugen bedraagt 4 GB, meteen ook het maximum.
De 64 GB eMMC-opslag vraagt wat discipline bij downloads en video's. ChromeOS is vooral handig voor browserwerk: controleer vooraf of de programma's die je nodig hebt ermee werken.
Deze ASUS Chromebook is tijdens Black Friday vooral interessant als zijn beperkte geheugen en opslag bij je gebruik passen. Een lagere prijs maakt hem niet geschikter voor zware taken.
Vergelijk de prijzen hierboven en bekijk de prijshistoriek om de aanbieding te beoordelen. Met een prijsalert hoef je het prijsverloop niet zelf elke dag op te volgen.
Afgeleid uit de specificaties hieronder en uit onze eigen prijsmetingen — geen mening, wel wat de cijfers betekenen.
14 inch 1920 x 1080 pixels (Full HD) Lcd
Productinformatie aangeleverd door Vanden Borre.
De kleur (bvb. rood)
De subcategorie van een product
Kan je het scherm bedienen door erop te tikken? Handig om te tekenen of te schrijven, maar het kost wat batterij en het scherm weerspiegelt doorgaans meer.
Het aantal beeldpunten van het scherm. Meer beeldpunten betekent een scherper beeld — vooral als het scherm groot is of je er dicht bij zit.
De diagonaal van het scherm, van hoek tot hoek, meestal in inch (1 inch = 2,54 cm).
Vuistregel voor een tv: meet de afstand van je zetel tot het scherm in centimeter en deel door 4 à 5. Op drie meter zit je zo rond 65 inch.
De reeks waartoe de processor behoort — bijvoorbeeld Intel Core i5 of AMD Ryzen 7. Een hoger nummer binnen dezelfde reeks betekent doorgaans meer rekenkracht.
Vergelijk alleen binnen dezelfde generatie: een oudere i7 kan trager zijn dan een recentere i5.
De totale ruimte op de schijf. Bij een laptop is het type minstens even belangrijk als het aantal: een SSD van 512 GB voelt sneller aan dan een gewone harde schijf van 2 TB.
Een eigen grafische chip naast de processor. Nodig voor moderne games, 3D en videobewerking. Voor surfen, film en kantoorwerk voegt hij weinig toe en kost hij vooral batterijduur.
Graphics hardware which is built into the motherboard or CPU
Kan het toestel zelf op het mobiele netwerk, of moet je telefoon in de buurt zijn? Met een eigen verbinding kan je bellen en gegevens gebruiken zonder telefoon op zak.
De software waarop het toestel draait. Bij een tv bepaalt dit welke apps je kan installeren en hoe vlot het menu werkt; bij een laptop of telefoon welke programma's erop passen.
Het gewicht van het toestel zelf, zonder verpakking. Bij iets dat je draagt of in de hand houdt weegt elke honderd gram merkbaar door.
| Introductie jaar | 2025 |
|---|---|
| Markt positionering Under which category can the device be positioned in the market, e.g. camera phone. | Thuis |
| Materiaal behuizing What the casing of the product is made of. | Kunststof |
| Uitvoering De vorm van het toestel: bij een telefoon bijvoorbeeld een klassiek recht toestel of een vouwtoestel, bij een koptelefoon oorschelpen of oordopjes. | Clamshell |
| Kleur De kleur (bvb. rood) | Grijs |
| Soort De subcategorie van een product | Chromebook |
| Kleurnaam | Pure Grey |
| Typische contrastverhouding De verhouding tussen de hoeveelheid licht van het helderste wit en het donkerste zwart van de display/projector. | 700:1 |
|---|---|
| Beeldfrequentie (max.) De hoogste beeldfrequentie die het scherm haalt, in hertz. 60 Hz is genoeg voor film en tv; 120 Hz of meer is vooral merkbaar bij games en sport. | 60 Hz |
| Kleurbereik | 45 procent |
| RGB-kleurruimte | NTSC |
| Helderheid Helderheid is de hoeveelheid licht dat door het scherm wordt uitgestraald. Helderheid wordt gemeten in candellas per vierkante meter, ook wel aangeduid met: 'nits'. | 300 cd/m² |
| Antireflectiescherm Hiermee beschik je zelfs in direct zonlicht altijd over optimaal beeld. | Ja |
| Beeldverhouding De verhouding tussen breedte en hoogte van het scherm. 16:9 is de norm voor tv en film. Bredere verhoudingen tonen bioscoopfilms zonder balken, maar geven bij gewone tv wél balken links en rechts. | 16:9 |
| Beeldkwaliteit Hoe scherp het beeld is, in de benaming die fabrikanten gebruiken.
| Full HD |
| Aanraakscherm Kan je het scherm bedienen door erop te tikken? Handig om te tekenen of te schrijven, maar het kost wat batterij en het scherm weerspiegelt doorgaans meer. | Nee |
| Resolutie Het aantal beeldpunten van het scherm. Meer beeldpunten betekent een scherper beeld — vooral als het scherm groot is of je er dicht bij zit.
| 1920 x 1080 Pixels |
| Schermdiagonaal De diagonaal van het scherm, van hoek tot hoek, meestal in inch (1 inch = 2,54 cm). Vuistregel voor een tv: meet de afstand van je zetel tot het scherm in centimeter en deel door 4 à 5. Op drie meter zit je zo rond 65 inch. | 35,6 cm (14") |
| Processor cache | 6 MB |
|---|---|
| Kloksnelheid (max.) De hoogste snelheid die de processor kortstondig haalt, in gigahertz. Hij houdt die alleen vol zolang hij koel genoeg blijft — in een dunne laptop dus korter dan in een dikke. | 3,4 GHz |
| Aantal processorkernen Het aantal rekenkernen in de processor. Elke core kan taken verwerken; meer cores helpen vooral wanneer je meerdere apps tegelijk gebruikt of zwaardere taken uitvoert. Sommige processors hebben slechts één core. | 2 |
| Processormodel Het precieze type processor. Het cijfer vooraan zegt uit welke generatie hij komt; hoe recenter, hoe zuiniger en meestal sneller bij hetzelfde nummer. | N50 |
| Processor De reeks waartoe de processor behoort — bijvoorbeeld Intel Core i5 of AMD Ryzen 7. Een hoger nummer binnen dezelfde reeks betekent doorgaans meer rekenkracht. Vergelijk alleen binnen dezelfde generatie: een oudere i7 kan trager zijn dan een recentere i5. | Intel® N |
| Processorfabrikant Merknaam van de fabrikant die de processor heeft geproduceerd. | Intel |
| Maximum intern geheugen The maximum internal memory which is available in the product. | 4 GB |
|---|---|
| Geheugen form factor De uiterlijke kenmerken van de geheugenmodule | On-board |
| Intern geheugentype The type of internal memory such as RAM | LPDDR5-SDRAM |
| Intern geheugen Intern geheugen, ook wel RAM genoemd, is het tijdelijke werkgeheugen waar je toestel programma’s en bestanden bewaart terwijl je ermee werkt. Meer RAM zorgt ervoor dat apps vlotter werken en je beter kunt multitasken.Voor een toekomstgerichte keuze is 16 GB RAM meestal de beste standaard. 8 GB volstaat voor eenvoudig gebruik, terwijl 32 GB of meer interessant is voor zware foto- en videobewerking, gaming, programmeren of lokale AI-tools. Voor AI is niet alleen RAM belangrijk: ook de processor, grafische kaart en eventuele AI-chip (NPU) spelen mee. | 4 GB |
| Geïntegreerde geheugenkaartlezer Het apparaat bevat een ingebouwde geheugenkaartlezer (card reader). | Nee |
|---|---|
| Soort optische drive An optical drive uses laser to read optical discs such as CDs | Nee |
Type opslag
| eMMC |
| Opslagruimte De totale ruimte op de schijf. Bij een laptop is het type minstens even belangrijk als het aantal: een SSD van 512 GB voelt sneller aan dan een gewone harde schijf van 2 TB. | 64 GB |
| On-board graphics adapter model "Graphic adapter" is the hardware that produces images on a display. "On-board" means that the graphics adapter is intergrated inside the motherboard. | Intel® UHD Graphics |
|---|---|
| Aparte videokaart Een eigen grafische chip naast de processor. Nodig voor moderne games, 3D en videobewerking. Voor surfen, film en kantoorwerk voegt hij weinig toe en kost hij vooral batterijduur. | Nee |
| Familie ingebouwde grafische adapter | Intel® UHD Graphics |
| Ingebouwde grafische adapter Graphics hardware which is built into the motherboard or CPU | Ja |
| Interne-GPU-fabrikant | Intel |
| Discreet grafische adapter model A graphics adapter (often known as a video card) generates images for a display. A discrete graphics adapter plugs into the motherboard | Niet beschikbaar |
| Ingebouwde microfoon Microphone that is found inside the product. | Ja |
|---|
| Type privacy | Privacysluiter |
|---|---|
| Privacycamera | Ja |
| Resolutie camera voorzijde | 1280 x 720 Pixels |
| Voorcamera HD-type | HD |
| Camera voorzijde Camera at the front of the product. | Ja |
| Bluetooth-versie Een hoger nummer betekent doorgaans een stabielere verbinding en minder batterijverbruik. Elke versie werkt met oudere toestellen — je verliest hoogstens de nieuwste snufjes. | 5.4 |
|---|---|
| Bluetooth Draadloze verbinding over korte afstand, voor koptelefoons, luidsprekers en toetsenborden. Werkt zonder wifi en zonder internet. | Ja |
| Netwerkaansluiting Een aansluiting voor een netwerkkabel. Een kabel is altijd stabieler dan wifi — handig voor een tv die vaak stokt bij streaming. | Nee |
| Soort antenne Type of antenna | 2x2 |
| Wifi-standaard Welke wifi-generatie het toestel aankan. Wi-Fi 5 volstaat ruim voor streamen; Wi-Fi 6 en hoger helpen vooral als er veel toestellen tegelijk op hetzelfde netwerk zitten. Je haalt de snelheid van je router — een nieuw toestel maakt een oude router niet sneller. | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Eigen simkaart Kan het toestel zelf op het mobiele netwerk, of moet je telefoon in de buurt zijn? Met een eigen verbinding kan je bellen en gegevens gebruiken zonder telefoon op zak. | Nee |
| Wifi-standaard De wifi-generatie die het toestel aankan. Hoger is vooral merkbaar als er veel toestellen tegelijk op je netwerk zitten. Je router moet het ook ondersteunen. | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| USB Type-C DisplayPort alternatieve modus | Ja |
|---|---|
| Combo koptelefoon/microfoon port | Ja |
| HDMI versie | 1.4 |
| HDMI-aansluitingen Hoeveel toestellen je tegelijk kan aansluiten: decoder, spelconsole, soundbar, mediaspeler. Reken op één per toestel — een extra poort is achteraf niet bij te bouwen. | 1 |
| Aantal poortenUSB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type C Number of USB 3.0 (3.1 Gen 1) ports with Type-C connector. USB 3.0 (3.1 Gen 1) is USB interface version which supports transfer rate up to 5 Gbit/s (SuperSpeed). USB Type-C connector has symmetrical design architecture and compatible with Thunderbolt 3 interface. | 2 |
| Aantal poorten USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type A | 1 |
| Toetsenbordindeling De plaats van de letters. In België is AZERTY gangbaar, in Nederland QWERTY. Verkeerd besteld betekent blind zoeken naar je leestekens. | AZERTY |
|---|---|
| Taal toetsenbord The letters which are marked on the keys for convenience of the keyboard usage with specific language. | Belgisch |
| Morsbestendig toetsenbord | Ja |
| Numeriek toetsenblok Bevat het product een numeriek toetsenblok? | Nee |
| Aanwijsapparaat | Touchpad |
| Besturingssysteem De software waarop het toestel draait. Bij een tv bepaalt dit welke apps je kan installeren en hoe vlot het menu werkt; bij een laptop of telefoon welke programma's erop passen. | ChromeOS |
|---|
| USB-snelladen Een afspraak waarmee toestellen en laders onderling regelen hoeveel stroom er mag vloeien. Met een PD-lader laadt het toestel merkbaar sneller — ook als de lader van een ander merk is. | Ja |
|---|---|
| Vereist oplaadvermogen (min) | 35 W |
| Vereist oplaadvermogen (max) | 45 W |
| USB-C-aansluiting De ovale stekker die je in beide richtingen kan insteken. Sinds eind 2024 verplicht in de EU voor nieuwe telefoons, tablets en koptelefoons, zodat één lader volstaat voor al je toestellen. | Ja |
| AC-adapter, uitgangsspanning | 15 V |
| AC-adapter, uitgangsstroom | 3 A |
| AC-adapter ingangsspanning | 100 - 240 V |
| AC-adapterfrequentie | 50 - 60 Hz |
| AC-adapter, vermogen | 45 W |
| Batterijcapaciteit A measure of the charge stored by the battery. Determined by the mass of active material contained in the battery. | 42 Wh |
|---|---|
| Aantal batterijcellen | 3 |
| Type batterij Waar de batterij van gemaakt is. Lithium-ion en lithium-polymeer zijn vandaag de norm: ze laden snel en verliezen weinig lading als je ze laat liggen. | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Certificaten van naleving Indicates which regulatory, safety, and environmental standards the product complies with, as verified by recognized authorities or certification bodies. | REACH |
|---|
| Kabelslot sleuf type | Kensington |
|---|---|
| Bevestigingsmogelijkheid voor kabelslot Holes on the edge of devices through which a cable lock can be passed | Ja |
| Duurzaamheidscertificaten | ENERGY STAR, EPEAT Climate +, EPEAT Gold, Forest Stewardship Council (FSC) Recycled, TCO |
|---|
| Gewicht Het gewicht van het toestel zelf, zonder verpakking. Bij iets dat je draagt of in de hand houdt weegt elke honderd gram merkbaar door. | 1,39 kg |
|---|---|
| Hoogte (achterzijde) Hoogte in millimeter van de achterzijde van het product. | 1,99 cm |
| Hoogte (voorzijde) Hoogte van de voorzijde van het product in millimeter. | 1,7 cm |
| Diepte De diepte van het toestel, zonder de slangen en stekkers achteraan. Reken daar nog enkele centimeters bij op. | 214,4 mm |
| Breedte De breedte van het toestel. Bij inbouw en bij toestellen die in een nis moeten: meet je opening na en houd een centimeter speling voor de aansluitingen achteraan. | 324,5 mm |
| Lader meegeleverd Zit de stroomadapter in de doos? Steeds meer fabrikanten laten hem weg om afval te beperken — reken er dan een aparte aankoop bij. | Ja |
|---|
85 specificaties, aangeleverd door de fabrikant.
Vandaag is de ASUS CHROMEBOOK (CX1405CTA-S60877) 64 GB het goedkoopst bij Vanden Borre, voor € 269. Voorlopig vinden we dit product bij één webshop. Zodra een tweede winkel het aanbiedt, verschijnt de vergelijking hier vanzelf.
We volgen de prijs van de ASUS CHROMEBOOK (CX1405CTA-S60877) 64 GB nu 81 dagen. Dat is nog te kort om te zeggen of dit een uitzonderlijk goede prijs is; vanaf ongeveer twee weken meetgegevens zetten we dat oordeel hier neer. Wil je het weten zodra de prijs zakt, zet dan hierboven een prijsalert.
Nee. Het geheugen zit op het moederbord en het opgegeven maximum is 4 GB.
Voor vooral online werken kan dat volstaan. Veel lokale video's en grote bestanden vullen die ruimte snel.
Nee. Je bedient hem met het AZERTY-toetsenbord en de touchpad.