
MSI Raider A18 HX A8WHG-284NL Black Friday 2026
De Black Friday-prijs voor de MSI Raider A18 HX A8WHG-284NL is € 3.169 bij Coolblue. Komt er een winkel bij, dan zie je hier de vergelijking.
- Prijs gecontroleerd 2 uren geleden
- 1 webshop vergeleken
- Gratis vergelijken, je betaalt niets extra
Nu €3.169,00. Laat je adres achter en we mailen je zodra de prijs onder jouw bedrag zakt.
Je krijgt eerst een mail om te bevestigen — pas daarna staat de alert aan. Daarna hoogstens één bericht per week, en in elke mail staat een afmeldlink. Vink je de nieuwsbrief niet aan, dan gebruiken we je adres uitsluitend voor dit ene product. De nieuwsbrief is een aparte inschrijving die je los kan opzeggen.
We volgen de prijs van dit product sinds 1 dag. Zodra we twee weken aan metingen hebben, verschijnt hier de prijsgrafiek.
Over de MSI Raider A18 HX A8WHG-284NL
Met de 18 inch MSI Raider A18 HX A8WHG-284NL gaming laptop speel je zware games en ga je ook aan de slag met creatieve taken. Door de AMD Ryzen 9 processor, het 32 gigabyte DDR5 werkgeheugen en de NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti videokaart gebruik je deze laptop voor gaming, streaming en fotobewerking. De NPU en AI functies van de processor stellen de framerate en resolutie automatisch op elkaar af voor een vloeiende game ervaring. Je bewaart je games en andere bestanden op de 1 terabyte SSD. Het grote 18 inch 4K scherm met 240 hertz verversingssnelheid toont snelle beelden vloeiend en scherp. De MSI Raider heeft de Cooler Boost Trinity technologie met extra goede koeling, waardoor je ook in het heetst van de strijd probleemloos verder gamet. Met het per toets verlichte RGB toetsenbord geef je elke toets een eigen kleur, zodat je laptop extra opvalt tijdens het gamen. Let op: sluit de oplader altijd aan tijdens het gamen, anders haal je minder goede prestaties en is de batterij binnen een paar uur leeg. Advies van onze gaming laptop specialist:
Foto's bewerken: geschikt
Video's bewerken: geschikt
Virtual reality: geschikt
Streaming: geschikt
Game design en 3D animatie: geschikt
Ben je benieuwd of de GeForce RTX 5070 Ti videokaart in deze desktop je favoriete game draait op hoge instellingen (60 fps)?
Productinformatie aangeleverd door Coolblue.
Belangrijkste kenmerken
- Kleur
De kleur (bvb. rood)
- Zwart
- Soort
De subcategorie van een product
- Laptop
- Aanraakscherm
Kan je het scherm bedienen door erop te tikken? Handig om te tekenen of te schrijven, maar het kost wat batterij en het scherm weerspiegelt doorgaans meer.
- Nee
- Resolutie
Het aantal beeldpunten van het scherm. Meer beeldpunten betekent een scherper beeld — vooral als het scherm groot is of je er dicht bij zit.
- Full HD (1920×1080) — prima tot ongeveer 43 inch.
- 4K / Ultra HD (3840×2160) — vier keer zoveel beeldpunten als Full HD. Vandaag de standaard vanaf 50 inch.
- 8K (7680×4320) — nog eens vier keer zoveel, maar er bestaat nauwelijks materiaal in 8K. Je betaalt vooral voor de toekomst.
- 2560 x 1600 Pixels
- Schermdiagonaal
De diagonaal van het scherm, van hoek tot hoek, meestal in inch (1 inch = 2,54 cm).
Vuistregel voor een tv: meet de afstand van je zetel tot het scherm in centimeter en deel door 4 à 5. Op drie meter zit je zo rond 65 inch.
- 45,7 cm (18")
- Processor
De reeks waartoe de processor behoort — bijvoorbeeld Intel Core i5 of AMD Ryzen 7. Een hoger nummer binnen dezelfde reeks betekent doorgaans meer rekenkracht.
Vergelijk alleen binnen dezelfde generatie: een oudere i7 kan trager zijn dan een recentere i5.
- AMD Ryzen™ 9
- Intern geheugen Intern geheugen, ook wel RAM genoemd, is het tijdelijke werkgeheugen waar je toestel programma’s en bestanden bewaart terwijl je ermee werkt. Meer RAM zorgt ervoor dat apps vlotter werken en je beter kunt multitasken.Voor een toekomstgerichte keuze is 16 GB RAM meestal de beste standaard. 8 GB volstaat voor eenvoudig gebruik, terwijl 32 GB of meer interessant is voor zware foto- en videobewerking, gaming, programmeren of lokale AI-tools. Voor AI is niet alleen RAM belangrijk: ook de processor, grafische kaart en eventuele AI-chip (NPU) spelen mee.
- 32 GB
- Type opslag
- SSD — geen bewegende delen. Start in seconden op, is stil en schokbestendig. Vandaag de norm.
- HDD — een klassieke harde schijf. Goedkoper per gigabyte, maar merkbaar trager.
- SSD
- Opslagruimte
De totale ruimte op de schijf. Bij een laptop is het type minstens even belangrijk als het aantal: een SSD van 512 GB voelt sneller aan dan een gewone harde schijf van 2 TB.
- 1 TB
- Aparte videokaart
Een eigen grafische chip naast de processor. Nodig voor moderne games, 3D en videobewerking. Voor surfen, film en kantoorwerk voegt hij weinig toe en kost hij vooral batterijduur.
- Ja
- Ingebouwde grafische adapter
Graphics hardware which is built into the motherboard or CPU
- Ja
- Eigen simkaart
Kan het toestel zelf op het mobiele netwerk, of moet je telefoon in de buurt zijn? Met een eigen verbinding kan je bellen en gegevens gebruiken zonder telefoon op zak.
- Nee
- Besturingssysteem
De software waarop het toestel draait. Bij een tv bepaalt dit welke apps je kan installeren en hoe vlot het menu werkt; bij een laptop of telefoon welke programma's erop passen.
- Windows 11 Home
- Gewicht
Het gewicht van het toestel zelf, zonder verpakking. Bij iets dat je draagt of in de hand houdt weegt elke honderd gram merkbaar door.
- 3,6 kg
Beoordelingen
Schrijf zelf een beoordeling
Specificaties
Design
| Originele merknaam The official trade name of the manufacturer that produced the product. | MSI |
|---|---|
| Markt positionering Under which category can the device be positioned in the market, e.g. camera phone. | Gamen |
| Uitvoering De vorm van het toestel: bij een telefoon bijvoorbeeld een klassiek recht toestel of een vouwtoestel, bij een koptelefoon oorschelpen of oordopjes. | Clamshell |
| Kleur De kleur (bvb. rood) | Zwart |
| Soort De subcategorie van een product | Laptop |
| Kleurnaam The descriptive name of the product's colour (e.g. Space Grey). | Core Black |
Beeldscherm
| HDR High Dynamic Range: het scherm toont donkere en heldere delen tegelijk zonder detailverlies. Een nachtscène blijft zichtbaar, een zonsondergang wordt geen witte vlek. Het verschil is in de praktijk vaak duidelijker zichtbaar dan het verschil tussen 4K en 8K. | Ja |
|---|---|
| Beeldfrequentie (max.) De hoogste beeldfrequentie die het scherm haalt, in hertz. 60 Hz is genoeg voor film en tv; 120 Hz of meer is vooral merkbaar bij games en sport. | 240 Hz |
| Kleurbereik The range of colours that the display can accurately reproduce, typically expressed as a percentage of a standard colour space (e.g. sRGB or Adobe RGB). | 100 procent |
| RGB-kleurruimte The specific color gamut standard the display is capable of reproducing (e.g. sRGB or Adobe RGB). | DCI-P3 |
| Helderheid Helderheid is de hoeveelheid licht dat door het scherm wordt uitgestraald. Helderheid wordt gemeten in candellas per vierkante meter, ook wel aangeduid met: 'nits'. | 500 cd/m² |
| Beeldverhouding De verhouding tussen breedte en hoogte van het scherm. 16:9 is de norm voor tv en film. Bredere verhoudingen tonen bioscoopfilms zonder balken, maar geven bij gewone tv wél balken links en rechts. | 16:10 |
| Beeldkwaliteit Hoe scherp het beeld is, in de benaming die fabrikanten gebruiken.
| Quad HD+ |
| Aanraakscherm Kan je het scherm bedienen door erop te tikken? Handig om te tekenen of te schrijven, maar het kost wat batterij en het scherm weerspiegelt doorgaans meer. | Nee |
| Resolutie Het aantal beeldpunten van het scherm. Meer beeldpunten betekent een scherper beeld — vooral als het scherm groot is of je er dicht bij zit.
| 2560 x 1600 Pixels |
| Schermdiagonaal De diagonaal van het scherm, van hoek tot hoek, meestal in inch (1 inch = 2,54 cm). Vuistregel voor een tv: meet de afstand van je zetel tot het scherm in centimeter en deel door 4 à 5. Op drie meter zit je zo rond 65 inch. | 45,7 cm (18") |
Processor
| Processor basisvermogen The minimum amount of power the processor is designed to consume during normal operation, measured in watts. | 55 W |
|---|---|
| Maximaal turbovermogen The highest power consumption level the processor can reach during peak performance bursts, measured in watts. | 75 W |
| Processor cache type The architecture level or specific technology of the high-speed memory integrated into the processor (e.g., L2 or Smart Cache). | L2 & L3 |
| Frequentie van processor The speed that the microprocessor executes each instruction or each vibration of the clock. The CPU requires a fixed number of clock ticks | 2,4 GHz |
| Kloksnelheid (max.) De hoogste snelheid die de processor kortstondig haalt, in gigahertz. Hij houdt die alleen vol zolang hij koel genoeg blijft — in een dunne laptop dus korter dan in een dikke. | 5,3 GHz |
| Processor aantal threads The number of virtual cores available for simultaneous processing tasks (e.g. 12 or 128). | 32 |
| Aantal processorkernen Het aantal rekenkernen in de processor. Elke core kan taken verwerken; meer cores helpen vooral wanneer je meerdere apps tegelijk gebruikt of zwaardere taken uitvoert. Sommige processors hebben slechts één core. | 16 |
| Processormodel Het precieze type processor. Het cijfer vooraan zegt uit welke generatie hij komt; hoe recenter, hoe zuiniger en meestal sneller bij hetzelfde nummer. | 8940HX |
| Processorgeneratie The specific architectural version or series of the processor (e.g. 7th Gen). | AMD Ryzen 8000 Series |
| Processor De reeks waartoe de processor behoort — bijvoorbeeld Intel Core i5 of AMD Ryzen 7. Een hoger nummer binnen dezelfde reeks betekent doorgaans meer rekenkracht. Vergelijk alleen binnen dezelfde generatie: een oudere i7 kan trager zijn dan een recentere i5. | AMD Ryzen™ 9 |
| Processorfabrikant Merknaam van de fabrikant die de processor heeft geproduceerd. | AMD |
Geheugen
| Maximum intern geheugen The maximum internal memory which is available in the product. | 96 GB |
|---|---|
| Geheugenslots Het aantal en soort geheugenuitbreidingsslots. Een geheugenuitbreiding is vaak een goedkope manier om uw oude computer weer up-to-date te maken. | 2x SO-DIMM |
| Geheugenlayout The slots and size of the memory for the CPU. | 1 x 32 GB |
| Kloksnelheid geheugen The frequency at which the memory (e.g. RAM) runs. | 5600 MHz |
| Intern geheugentype The type of internal memory such as RAM | DDR5-SDRAM |
| Intern geheugen Intern geheugen, ook wel RAM genoemd, is het tijdelijke werkgeheugen waar je toestel programma’s en bestanden bewaart terwijl je ermee werkt. Meer RAM zorgt ervoor dat apps vlotter werken en je beter kunt multitasken.Voor een toekomstgerichte keuze is 16 GB RAM meestal de beste standaard. 8 GB volstaat voor eenvoudig gebruik, terwijl 32 GB of meer interessant is voor zware foto- en videobewerking, gaming, programmeren of lokale AI-tools. Voor AI is niet alleen RAM belangrijk: ook de processor, grafische kaart en eventuele AI-chip (NPU) spelen mee. | 32 GB |
Opslagmedia
| Compatibele geheugenkaarten Types of memory cards which can be used with this product. | SD |
|---|---|
| Geïntegreerde geheugenkaartlezer Het apparaat bevat een ingebouwde geheugenkaartlezer (card reader). | Ja |
| Soort optische drive An optical drive uses laser to read optical discs such as CDs | Nee |
| SSD-vormfactor The size of the solid-state drive, given in inches | M.2 |
| SSD interfaces Type(n) interface waarmee de Solid State Drive aangesloten wordt op andere hardware. | PCI Express 4.0 |
| NVMe NVM Express (NVMe) or Non-Volatile Memory Host Controller Interface Specification (NVMHCIS) is an open logical device interface specification for accessing non-volatile storage media attached via a PCI Express (PCIe) bus. NVM Express, as a logical device interface, has been designed to capitalize on the low latency and internal parallelism of solid-state storage devices. | Ja |
| SSD capaciteit De opslagcapaciteit van de Solid State Drive in Gigabytes. | 1 TB |
| Aantal geïnstalleerde SSD's The total quantity of solid state drives integrated into the device. | 1 |
| Totale capaciteit SSD's The combined storage space of all installed solid state drives, typically measured in gigabytes (GB) or terabytes (TB). | 1 TB |
Type opslag
| SSD |
| Opslagruimte De totale ruimte op de schijf. Bij een laptop is het type minstens even belangrijk als het aantal: een SSD van 512 GB voelt sneller aan dan een gewone harde schijf van 2 TB. | 1 TB |
Grafisch
| NVIDIA G-SYNC Indicates whether the product supports NVIDIA G-SYNC technology to synchronize the display refresh rate with the GPU to eliminate screen tearing. | Ja |
|---|---|
| On-board graphics adapter model "Graphic adapter" is the hardware that produces images on a display. "On-board" means that the graphics adapter is intergrated inside the motherboard. | AMD Radeon 610M |
| Aparte videokaart Een eigen grafische chip naast de processor. Nodig voor moderne games, 3D en videobewerking. Voor surfen, film en kantoorwerk voegt hij weinig toe en kost hij vooral batterijduur. | Ja |
| Familie ingebouwde grafische adapter The specific series or generation of the integrated graphics (e.g. AMD Radeon Graphics). | AMD Radeon Graphics |
| Ingebouwde grafische adapter Graphics hardware which is built into the motherboard or CPU | Ja |
| Interne-GPU-fabrikant The company that designed and produced the integrated graphics processing unit (e.g. Intel, AMD, NVIDIA). | AMD |
| Specifiek grafisch geheugentype The specific generation and standard of memory used by the dedicated graphics processor (e.g. GDDR6). | GDDR7 |
| Grafische geheugen The amount of dedicated video RAM (VRAM) available on the separate graphics processing unit, measured in gigabytes (GB). | 12 GB |
| Discreet grafische adapter model A graphics adapter (often known as a video card) generates images for a display. A discrete graphics adapter plugs into the motherboard | NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti |
| Fabrikant van aparte grafische adapter The company that produced the dedicated graphics processing unit (e.g. NVIDIA, AMD, Intel). | NVIDIA |
Audio
| Ingebouwde subwoofer The product has built-in subwoofer | Ja |
|---|---|
| Vermogen luidsprekers The electrical power output delivered to the audio output components, typically measured in Watts (W). | 2 W |
| Aantal ingebouwde luidsprekers The total quantity of integrated audio output drivers installed within the unit. | 4 |
| Audiosysteem System used to play music or speech. | Nahimic 3 |
Camera
| Type privacy The mechanism used to physically or electronically disable the image or audio capture for security and privacy (e.g. privacy shutter, kill switch). | Privacysluiter |
|---|---|
| Privacycamera Indicates whether the device features a physical shutter or cover to block the camera lens for enhanced privacy. | Ja |
| Infrarood (IR) camera Indicates whether the device is equipped with an infrared camera, typically used for facial recognition and biometric security. | Ja |
| Video capturing speed The maximum number of frames per second (fps) that the device can record during video capture. | 30 fps |
| Resolutie camera voorzijde The maximum number of pixels captured by the forward-facing sensor, typically expressed as width by height (e.g. 1280 x 720). | 1920 x 1080 Pixels |
| Voorcamera HD-type The maximum resolution supported by the front-facing camera (e.g., Full HD or Ultra HD). | Full HD |
| Camera voorzijde Camera at the front of the product. | Ja |
Netwerk
| Bluetooth-versie Een hoger nummer betekent doorgaans een stabielere verbinding en minder batterijverbruik. Elke versie werkt met oudere toestellen — je verliest hoogstens de nieuwste snufjes. | 5.4 |
|---|---|
| Bluetooth Draadloze verbinding over korte afstand, voor koptelefoons, luidsprekers en toetsenborden. Werkt zonder wifi en zonder internet. | Ja |
| Ethernet LAN, data-overdrachtsnelheden De verschillende snelheden van de Ethernet LAN-verbinding in megabit per seconde. | 2500 Mbit/s |
| Netwerkaansluiting Een aansluiting voor een netwerkkabel. Een kabel is altijd stabieler dan wifi — handig voor een tv die vaak stokt bij streaming. | Ja |
| Wifi-standaard Welke wifi-generatie het toestel aankan. Wi-Fi 5 volstaat ruim voor streamen; Wi-Fi 6 en hoger helpen vooral als er veel toestellen tegelijk op hetzelfde netwerk zitten. Je haalt de snelheid van je router — een nieuw toestel maakt een oude router niet sneller. | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Eigen simkaart Kan het toestel zelf op het mobiele netwerk, of moet je telefoon in de buurt zijn? Met een eigen verbinding kan je bellen en gegevens gebruiken zonder telefoon op zak. | Nee |
| Wifi-standaard De wifi-generatie die het toestel aankan. Hoger is vooral merkbaar als er veel toestellen tegelijk op je netwerk zitten. Je router moet het ook ondersteunen. | Wi-Fi 7 (802.11be) |
Poorten & interfaces
| USB Type-C DisplayPort alternatieve modus Indicates whether the USB Type-C port supports the transmission of native DisplayPort video signals to an external display. | Ja |
|---|---|
| Combo koptelefoon/microfoon port Indicates whether the device features a single integrated jack that supports both audio output for headphones and audio input for a microphone. | Ja |
| Intel® Thunderbolt 4 Indicates whether the device supports the Intel Thunderbolt 4 interface for high-speed data transfer, video output, and power delivery. | Ja |
| Aantal Thunderbolt 4-poorten The total number of Thunderbolt 4 interface ports available on the device. | 2 |
| HDMI versie The specific release version of the High-Definition Multimedia Interface standard supported by the device (e.g. 1.3 or 2.0). | 2.1 |
| HDMI-aansluitingen Hoeveel toestellen je tegelijk kan aansluiten: decoder, spelconsole, soundbar, mediaspeler. Reken op één per toestel — een extra poort is achteraf niet bij te bouwen. | 1 |
| Aantal Ethernet LAN (RJ-45)-poorten Het aantal Ethernetpoorten (RJ45) op het toestel. Via zo’n netwerkpoort sluit je met een netwerkkabel bijvoorbeeld een computer, router of modem aan voor een stabiele internetverbinding. | 1 |
| Aantal poorten USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type A The total number of available USB 3.2 Gen 1 (formerly 3.1 Gen 1) Type-A connection ports on the device. | 3 |
Prestatie
| Chipset moederbord The chipset connects the microprocessor to the rest of the motherboard. | Intel SoC |
|---|
Toetsenbord
| Copilot-toets Indicates whether the device features a dedicated hardware key to launch the AI assistant. | Ja |
|---|---|
| Kleur achtergrondverlichting van toetsenbord The available color or lighting mode of the illumination beneath the keyboard keys (e.g. RGB). | RGB |
| Zone met toetsenbordverlichting Specifies the configuration of the illumination areas under the keys, such as individual per-key RGB or divided into multiple sections (e.g. 3-zone RGB). | Programmeerbare toetsen RGB |
| Numeriek toetsenblok Bevat het product een numeriek toetsenblok? | Ja |
| Keyboard met achtergrondverlichting Indicates whether the device features integrated illumination to improve visibility in low-light conditions. | Ja |
| Aanwijsapparaat The type of integrated input mechanism used to control the cursor (e.g., Clickpad or DialPad). | Touchpad |
Software
| Besturingssysteem De software waarop het toestel draait. Bij een tv bepaalt dit welke apps je kan installeren en hoe vlot het menu werkt; bij een laptop of telefoon welke programma's erop passen. | Windows 11 Home |
|---|
Accu/Batterij
| Batterijcapaciteit Hoeveel stroom de batterij kan bevatten, in milliampère-uur (mAh). Groter is meestal langer volhouden, maar niet altijd: een groot en helder scherm verbruikt ook meer. Bij telefoons is 5000 mAh vandaag gebruikelijk. | 6578 mAh |
|---|---|
| Batterijcapaciteit A measure of the charge stored by the battery. Determined by the mass of active material contained in the battery. | 99,99 Wh |
| Aantal batterijcellen The total quantity of individual battery cells used to power the device, including configurations with primary and backup cells (e.g., 1+2). | 4 |
Energie
| USB-snelladen Een afspraak waarmee toestellen en laders onderling regelen hoeveel stroom er mag vloeien. Met een PD-lader laadt het toestel merkbaar sneller — ook als de lader van een ander merk is. | Ja |
|---|---|
| USB-C-aansluiting De ovale stekker die je in beide richtingen kan insteken. Sinds eind 2024 verplicht in de EU voor nieuwe telefoons, tablets en koptelefoons, zodat één lader volstaat voor al je toestellen. | Ja |
| AC-adapter, vermogen The maximum power output provided by the AC adapter, measured in watts (e.g. 65 W). | 400 W |
Beveiliging
| Trusted Platform Module (TPM) Indicates whether the device includes a dedicated microcontroller designed to secure hardware through integrated cryptographic keys. | Ja |
|---|---|
| Trusted Platform Module (TPM) version The version of the hardware-based security chip used to provide cryptographic keys and ensure platform integrity (e.g. 2.0). | 2.0 |
| Vingerafdruklezer A scanner used to identify a person's fingerprint for security purposes. After a sample is taken | Ja |
| Kabelslot sleuf type The standard of the security slot used to attach a physical locking cable to the device (e.g. Kensington or Noble). | Kensington |
| Bevestigingsmogelijkheid voor kabelslot Holes on the edge of devices through which a cable lock can be passed | Ja |
Gewicht en omvang
| Gewicht Het gewicht van het toestel zelf, zonder verpakking. Bij iets dat je draagt of in de hand houdt weegt elke honderd gram merkbaar door. | 3,6 kg |
|---|---|
| Hoogte De hoogte van het toestel. Let bij toestellen onder een werkblad ook op de verstelbare pootjes — die geven vaak een paar centimeter speling. | 32 mm |
| Diepte De diepte van het toestel, zonder de slangen en stekkers achteraan. Reken daar nog enkele centimeters bij op. | 307 mm |
| Breedte De breedte van het toestel. Bij inbouw en bij toestellen die in een nis moeten: meet je opening na en houd een centimeter speling voor de aansluitingen achteraan. | 404 mm |
Inhoud van de verpakking
| Lader meegeleverd Zit de stroomadapter in de doos? Steeds meer fabrikanten laten hem weg om afval te beperken — reken er dan een aparte aankoop bij. | Ja |
|---|
Overige specificaties
| Garantie De garantie van de fabrikant. Daarbovenop heb je in België altijd twee jaar wettelijke garantie op een nieuw toestel — die kan een verkoper je niet ontnemen. | 2 jaar |
|---|
105 specificaties, aangeleverd door de fabrikant.
Veelgestelde vragen
Waar kan ik de MSI Raider A18 HX A8WHG-284NL het goedkoopste kopen?
Vandaag is de MSI Raider A18 HX A8WHG-284NL het goedkoopst bij Coolblue, voor € 3.169. Voorlopig vinden we dit product bij één webshop. Zodra een tweede winkel het aanbiedt, verschijnt de vergelijking hier vanzelf.
Is dit nu een goede prijs voor de MSI Raider A18 HX A8WHG-284NL?
We zijn de prijs van de MSI Raider A18 HX A8WHG-284NL net beginnen volgen. Vandaag betaal je € 3.169; zodra we genoeg gemeten hebben, zie je hier of dat hoog of laag is voor dit product. Zet een prijsalert als je liever wacht tot hij zakt.



